середа, 28 жовтня 2020 р.

Приготування соусів

 

План уроку виробничого навчання                  28.10.20р.

 

 

Тема:Приготування напівфабрикатів для соусів: бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної. Застосування соусів промислового виробництва.

Приготування соусів на бульйонах та їх похідних: соус білий основний, паровий, соус томатний.

Приготування молочних і сметанних соусів: молочного основного, сметанного, сметанного з томатом, грибного.

Мета уроку:  Приготування напівфабрикатів для соусів: бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної, молочних і сметанних соусів: молочного основного, сметанного, сметанного з томатом, грибного,

 закріплення на практиці технології   навики в їх приготуванні, доведення до смаку, організації робочих місць, економного використання сировини, дотримання вимог санітарії, гігієни, правил безпеки праці; Виховання відповідальності за свої знання та знання всієї групи, культури спілкування під час вирішення проблемних ситуацій, охайність під час роботи;

Розвивати в учнів самостійність, уміння орієнтуватися в виробничих процесах, розвивати здібності до естетичного оформлення страв.

Тип уроку: удосконалення початкових умінь і формування навичок виконання операцій і видів робіт.

Комплексно-методичне забезпечення:

·        Збірник рецептур страв та кулінарних виробів;

 

       Технологічно-розрахункові картки приготування напівфабрикатів для соусів:     бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної, соус білий основний, паровий, соус томатний, молочний і сметанних соусів.

 

·        Інструменти: ножі кухарської трійки.

·        Інвентар: друшляк, цідилки, розливна ложка, шумівка, металева лопатка, дошки розробні виробничі «ОС».

·        Посуд для приготування соусів: каструлі різної ємності, сковороди, противень, миски.

·        Посуд для відпуску страви: соусниці,глибокі тарілки.

·        Устаткування: ваги, електроплити, холодильна шафа.

·        Комп’ютер, мультимедійна дошка.

 

Хід уроку

 

І. Організаційно-вступна частина (5 хв.)

1.Взаємне вітання.

2.Перевірка наявності учнів на уроці.

3.Стан зовнішнього вигляду учнів, наявність комплекту спецодягу, готовність до уроку.

ІІ. Вступний інструктаж(40 хв.)

1.Повідомлення теми уроку: Приготування напівфабрикатів для соусів: бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної. Застосування соусів промислового виробництва.

Приготування соусів на бульйонах та їх похідних: соус білий основний, паровий, соус томатний.

 

2.Повідомлення мети уроку.

3.Мотивація навчальної діяльності учнів.

4.Актуалізація знань.

5. Інструктування з елементами показу.

6.Дебрифінг вступного інструктажу.

 

Щоб уміти готувати якісні та смачні соусів, вам потрібно, перш за все:

·        Вивчити технологію їх приготування;

·        Вміти робити розрахунок сировини;

·        Дотримуватися норм закладання продуктів і послідовності ведення технологічного процесу;

·        Використовувати якісні продукти, правильно їх обробляти та нарізати;

·        Правильно організовувати робочі місця, добирати інструмент, інвентар, посуд;

·        Працювати охайно, готувати з бажанням і любов’ю.

 

 

 

 

План уроку виробничого навчання                  28.10.20р.

 

 

Тема:Приготування напівфабрикатів для соусів: бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної. Застосування соусів промислового виробництва.

Приготування соусів на бульйонах та їх похідних: соус білий основний, паровий, соус томатний.

Приготування молочних і сметанних соусів: молочного основного, сметанного, сметанного з томатом, грибного.

Мета уроку:  Приготування напівфабрикатів для соусів: бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної, молочних і сметанних соусів: молочного основного, сметанного, сметанного з томатом, грибного,

 закріплення на практиці технології   навики в їх приготуванні, доведення до смаку, організації робочих місць, економного використання сировини, дотримання вимог санітарії, гігієни, правил безпеки праці; Виховання відповідальності за свої знання та знання всієї групи, культури спілкування під час вирішення проблемних ситуацій, охайність під час роботи;

Розвивати в учнів самостійність, уміння орієнтуватися в виробничих процесах, розвивати здібності до естетичного оформлення страв.

Тип уроку: удосконалення початкових умінь і формування навичок виконання операцій і видів робіт.

Комплексно-методичне забезпечення:

·        Збірник рецептур страв та кулінарних виробів;

 

       Технологічно-розрахункові картки приготування напівфабрикатів для соусів:     бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної, соус білий основний, паровий, соус томатний, молочний і сметанних соусів.

 

·        Інструменти: ножі кухарської трійки.

·        Інвентар: друшляк, цідилки, розливна ложка, шумівка, металева лопатка, дошки розробні виробничі «ОС».

·        Посуд для приготування соусів: каструлі різної ємності, сковороди, противень, миски.

·        Посуд для відпуску страви: соусниці,глибокі тарілки.

·        Устаткування: ваги, електроплити, холодильна шафа.

·        Комп’ютер, мультимедійна дошка.

 

Хід уроку

 

І. Організаційно-вступна частина (5 хв.)

1.Взаємне вітання.

2.Перевірка наявності учнів на уроці.

3.Стан зовнішнього вигляду учнів, наявність комплекту спецодягу, готовність до уроку.

ІІ. Вступний інструктаж(40 хв.)

1.Повідомлення теми уроку: Приготування напівфабрикатів для соусів: бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної. Застосування соусів промислового виробництва.

Приготування соусів на бульйонах та їх похідних: соус білий основний, паровий, соус томатний.

 

2.Повідомлення мети уроку.

3.Мотивація навчальної діяльності учнів.

4.Актуалізація знань.

5. Інструктування з елементами показу.

6.Дебрифінг вступного інструктажу.

 

Щоб уміти готувати якісні та смачні соусів, вам потрібно, перш за все:

·        Вивчити технологію їх приготування;

·        Вміти робити розрахунок сировини;

·        Дотримуватися норм закладання продуктів і послідовності ведення технологічного процесу;

·        Використовувати якісні продукти, правильно їх обробляти та нарізати;

·        Правильно організовувати робочі місця, добирати інструмент, інвентар, посуд;

·        Працювати охайно, готувати з бажанням і любов’ю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар