План уроку виробничого
навчання 28.10.20р.
Тема:Приготування
напівфабрикатів для соусів: бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний
сік), пасеровок овочевої та борошняної. Застосування соусів промислового
виробництва.
Приготування соусів на бульйонах та їх похідних: соус білий основний,
паровий, соус томатний.
Приготування молочних
і сметанних соусів: молочного основного, сметанного, сметанного з томатом,
грибного.
Мета уроку: Приготування напівфабрикатів для соусів: бульйонів для
рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної, молочних і сметанних соусів: молочного основного,
сметанного, сметанного з томатом, грибного,
закріплення на практиці технології навики в їх приготуванні, доведення до
смаку, організації робочих місць, економного використання сировини, дотримання
вимог санітарії, гігієни, правил безпеки праці; Виховання відповідальності за
свої знання та знання всієї групи, культури спілкування під час вирішення
проблемних ситуацій, охайність під час роботи;
Розвивати
в учнів самостійність, уміння орієнтуватися в виробничих процесах, розвивати
здібності до естетичного оформлення страв.
Тип уроку: удосконалення початкових умінь і
формування навичок виконання операцій і видів робіт.
Комплексно-методичне
забезпечення:
·
Збірник рецептур страв та кулінарних виробів;
Технологічно-розрахункові
картки приготування напівфабрикатів для соусів: бульйонів для рибного та м’ясного соусів
(м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної, соус білий основний, паровий,
соус томатний, молочний і сметанних соусів.
·
Інструменти: ножі кухарської трійки.
·
Інвентар: друшляк, цідилки, розливна ложка, шумівка,
металева лопатка, дошки розробні виробничі «ОС».
·
Посуд для приготування соусів: каструлі різної ємності,
сковороди, противень, миски.
·
Посуд для відпуску страви: соусниці,глибокі тарілки.
·
Устаткування: ваги, електроплити, холодильна шафа.
·
Комп’ютер, мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. Організаційно-вступна частина
(5 хв.)
1.Взаємне
вітання.
2.Перевірка
наявності учнів на уроці.
3.Стан
зовнішнього вигляду учнів, наявність комплекту спецодягу, готовність до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж(40 хв.)
1.Повідомлення теми уроку: Приготування напівфабрикатів для соусів:
бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та
борошняної. Застосування соусів промислового виробництва.
Приготування соусів на бульйонах та їх похідних: соус білий основний,
паровий, соус томатний.
2.Повідомлення
мети уроку.
3.Мотивація
навчальної діяльності учнів.
4.Актуалізація
знань.
5.
Інструктування з елементами показу.
6.Дебрифінг
вступного інструктажу.
Щоб уміти готувати якісні та
смачні соусів, вам потрібно, перш за все:
·
Вивчити технологію їх приготування;
·
Вміти робити розрахунок сировини;
·
Дотримуватися норм закладання продуктів і послідовності
ведення технологічного процесу;
·
Використовувати якісні продукти, правильно їх обробляти
та нарізати;
·
Правильно організовувати робочі місця, добирати
інструмент, інвентар, посуд;
·
Працювати охайно, готувати з бажанням і любов’ю.
План уроку виробничого
навчання 28.10.20р.
Тема:Приготування
напівфабрикатів для соусів: бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний
сік), пасеровок овочевої та борошняної. Застосування соусів промислового
виробництва.
Приготування соусів на бульйонах та їх похідних: соус білий основний,
паровий, соус томатний.
Приготування молочних
і сметанних соусів: молочного основного, сметанного, сметанного з томатом,
грибного.
Мета уроку: Приготування напівфабрикатів для соусів: бульйонів для
рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної, молочних і сметанних соусів: молочного основного,
сметанного, сметанного з томатом, грибного,
закріплення на практиці технології навики в їх приготуванні, доведення до
смаку, організації робочих місць, економного використання сировини, дотримання
вимог санітарії, гігієни, правил безпеки праці; Виховання відповідальності за
свої знання та знання всієї групи, культури спілкування під час вирішення
проблемних ситуацій, охайність під час роботи;
Розвивати
в учнів самостійність, уміння орієнтуватися в виробничих процесах, розвивати
здібності до естетичного оформлення страв.
Тип уроку: удосконалення початкових умінь і
формування навичок виконання операцій і видів робіт.
Комплексно-методичне
забезпечення:
·
Збірник рецептур страв та кулінарних виробів;
Технологічно-розрахункові
картки приготування напівфабрикатів для соусів: бульйонів для рибного та м’ясного соусів
(м’ясний сік), пасеровок овочевої та борошняної, соус білий основний, паровий,
соус томатний, молочний і сметанних соусів.
·
Інструменти: ножі кухарської трійки.
·
Інвентар: друшляк, цідилки, розливна ложка, шумівка,
металева лопатка, дошки розробні виробничі «ОС».
·
Посуд для приготування соусів: каструлі різної ємності,
сковороди, противень, миски.
·
Посуд для відпуску страви: соусниці,глибокі тарілки.
·
Устаткування: ваги, електроплити, холодильна шафа.
·
Комп’ютер, мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. Організаційно-вступна частина
(5 хв.)
1.Взаємне
вітання.
2.Перевірка
наявності учнів на уроці.
3.Стан
зовнішнього вигляду учнів, наявність комплекту спецодягу, готовність до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж(40 хв.)
1.Повідомлення теми уроку: Приготування напівфабрикатів для соусів:
бульйонів для рибного та м’ясного соусів (м’ясний сік), пасеровок овочевої та
борошняної. Застосування соусів промислового виробництва.
Приготування соусів на бульйонах та їх похідних: соус білий основний,
паровий, соус томатний.
2.Повідомлення
мети уроку.
3.Мотивація
навчальної діяльності учнів.
4.Актуалізація
знань.
5.
Інструктування з елементами показу.
6.Дебрифінг
вступного інструктажу.
Щоб уміти готувати якісні та
смачні соусів, вам потрібно, перш за все:
·
Вивчити технологію їх приготування;
·
Вміти робити розрахунок сировини;
·
Дотримуватися норм закладання продуктів і послідовності
ведення технологічного процесу;
·
Використовувати якісні продукти, правильно їх обробляти
та нарізати;
·
Правильно організовувати робочі місця, добирати
інструмент, інвентар, посуд;
·
Працювати охайно, готувати з бажанням і любов’ю.